Zajęcia polonistyczne

Edukacja językowa poprzez gry i zabawy dydaktyczne stymulujące rozwój mowy i myślenia, kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się.

Wprowadzenie do świata liter.

Wg M. Maruszewskiego zdolność językowego porozumiewania się należy do cech nabytych. Mówienie, słuchanie tego, co mówią inni, czytanie, pisanie – stanowią codzienne i powszechne formy aktywności każdego normalnego człowieka.

Rozwój mowy dziecka postępuje równolegle z jego rozwojem fizycznym i umysłowym, z rozwojem sprawności narządów artykulacyjnych. Mówienie natomiast, to umiejętność, której dziecko uczy się i doskonali w procesie edukacji i w kontaktach społecznych.

Nasz przedszkole stwarza sytuacje do słuchania prawidłowej i bogatej mowy, do zadawania pytań, udzielania odpowiedzi jak również korygowania błędów i wad. Podczas zajęć prowadzone są ćwiczenia ortofoniczne, na które składają się ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, logarytmiczne, kształtujące słuch fonematyczny, usprawniające narządy mowy, artykulacyjne, które skutecznie zapobiegają późniejszym wadom wymowy i wspierają jej rozwój. Oczywiście działania te wplatamy w codzienne zajęcia z dziećmi, realizujemy je podczas zabaw, tak by były dla dzieci atrakcyjne.

Masz pytania ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą placówką.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Telefon: 15 834 44 73

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza na osiedlu Huta.

Zapraszamy do nas: ul. K. K. Baczyńskiego 18, 27-600 Sandomierz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00.

ue

(C) 2010 - 2024 Niepubliczne przedszkole językowe „Jaś i Małgosia” Sandomierz | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies