O przedszkolu

Niepubliczne Przedszkole Językowe Jaś i Małgosia istnieje od 2010 roku. Oficjalne otwarcie odbyło się 15 października 2010 roku. Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części miasta, w budynku Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Sandomierz”. W chwili otwarcia do przedszkola uczęszczało dziesięcioro dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

Nasze przedszkole jest pierwszym niepublicznym i pierwszym językowym przedszkolem, które powstało w Sandomierzu. Przedszkole prowadzi Fundacja "Dla Naszych Dzieci", której celem jest zakładanie placówek oświatowych oraz wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci, na różnych etapach kształcenia.

Od samego początku staramy się stworzyć dzieciom miejsce przytulne i bezpieczne, takie, do którego z radością uczęszczają wszystkie maluchy.

Aby uatrakcyjnić przedszkolne zajęcia organizujemy naszym podopiecznym różne wycieczki, byliśmy już w Bałtowie, w Kurozwękach, w teatrze „KUBUŚ” w Kielcach, płynęliśmy statkiem po Wiśle, zwiedzaliśmy Sandomierz meleksami, a także odwiedziliśmy Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Wspólnie z rodzicami urządziliśmy piknik nad Wisłą.

Przedszkole od wielu lat współpracuje z:

  • Miejską Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Sandomierzu – wszystkie dzieci objęte są opieką logopedyczną i psychologiczną. Specjaliści z poradni razem z kadrą przedszkola przeprowadzili także pogadanki dla rodziców („Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz „Gotowość szkolna”).
  • Miejską Biblioteką Publiczną - filia nr 2 przy ul. Portowej 24. W ramach tej współpracy w każdy czwartek w przedszkolu organizowane są spotkania czytelnicze. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza różne ciekawe osoby, aby przeczytały wybraną przez siebie bajkę oraz opowiedziały czym się zajmują na co dzień. Nasze dzieciaki biorą również udział w licznych zabawach i konkursach organizowanych przez panie z biblioteki. Każdego roku świętujemy wspólnie Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz Światowy Dzień Kota.
  • Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu - Od trzech lat uczestniczymy w cyklu lekcji muzealnych pt. ”Królowa Jadwiga opowiada”. Zajęcia odbywają się w samym muzeum, czyli w Domu Jana Długosza. Dzięki temu przedszkolaki maja okazję poznać bliżej kulturę i historię Sandomierza.
  • Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dzięki tej współpracy przedszkolaki biorą udział w zajęciach sportowych np. na ściance wspinaczkowej. W porze letniej zajęcia sportowe odbywają się na boisku sportowym – ORLIK.

Przedszkole Jaś i Małgosia chętnie bierze udział w różnego rodzaju konkursach. Prace naszych dzieci często zdobywają podium lub wyróżnienia. Braliśmy udział w takich konkursach, jak:

Konkursy plastyczne:

  • „Eko konkurs” – zdobycie I-ego miejsca przez Mateusza Kawę i Emilię Barnaś;
  • „Wąwozy sandomierskie” - zdobycie I-ego miejsca przez Macieja Michajłyszyna i Annę Jędrzejewską;
  • „Zdrowie na talerzu” - zdobycie I-ego miejsca przez Zosię Piskorską;
  • „Twoja ulubiona opowieść Biblijna” - zdobycie I-ego miejsca przez Maję Cebulę i Amelię Mazur.

Przegląd kolęd i pastorałek zorganizowany przez Szkołę Podstawową numer 2 i Przedszkole Samorządowe numer 3 w Sandomierzu.

Przegląd piosenki angielskiej – organizatorem konkursu było właśnie nasze przedszkole oraz Centrum Rekreacji MOSiR Sandomierz. Przegląd odbył się 16 maja 2014 roku w sali widowiskowej Centrum Rekreacji. W konkursie wzięło udział 15 grup artystycznych z Sandomierza, Kleczanowa, Złotej, Koprzywnicy, Klimontowa. W artystycznych popisach wzięły także udział grupy młodzieży klas I-III z Sandomierza Obrazowa, Łukawy i Dwikóz. Imprezę uświetnił występ grupy animatorów ASTER. Wszyscy wykonawcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, upominki i wielkie oklaski za żywiołowe występy.

Nasi podopieczni chętnie biorą udział w lokalnych akcjach charytatywnych takich jak: zbiórka dla przytuliska czy zbieranie zakrętek dla Aleksandra Markiewicza. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

W naszym przedszkolu realizowane były interesujące projekty unijne m. in. „Bystry przedszkolak”, „ Mały Europejczyk” czy kurs języka angielskiego dla nauczycieli.

Do tradycji przedszkola należą imprezy przedszkolne integrujące środowisko lokalne, zwłaszcza środowisko rodzinne dziecka. Życie przedszkolne obfituje w różnego rodzaju uroczystości, na przykład Andrzejki, Halloween, Mikołajki, dzień Dziecka i wiele innych. Uroczystości przedszkolne stanowią ważny czynnik w wychowaniu, dzięki swej niecodzienności i atrakcyjności. Szczególnie ważnym świętem w naszym przedszkolu jest Dzień Babci i Dziadka. Przygotowanie do uroczystości stwarza wiele okazji do wyzwalania różnorodnej aktywności dziecięcej, a jej przebieg to zawsze wiele przyjemności i radości. Każdego roku hucznie obchodzimy ten szczególny dzień. Ze względu na liczne grono zapraszanych gości jest to impreza wyjazdowa, organizowana m. in. w Hotelu Grodzkim, Dworze Dwikozy czy w Rezydencji Sandomierskiej. Maluchy na tę okazję przygotowują występ oraz prezenty dla wszystkich babć i dziadków. Na dzieci i wszystkich gości zawsze czeka pyszny poczęstunek, a dodatkową atrakcją jest oprawa muzyczna zaaranżowana przez DJ-a. Taka uroczystość jest dużym przeżyciem dla wszystkich dzieciaków, a dla babć i dziadków okazją do wzruszeń.

Co roku w naszym przedszkolu przeprowadzane są lekcje otwarte z języka angielskiego. Takie zajęcia dają rodzicom możliwość obserwacji swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz posiadanych wiadomości i umiejętności. Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy stara się zaprezentować jak najlepiej przed swoim rodzicem lub inną bliska osobą. Ze względu na językowy profil naszego przedszkola, zajęcia otwarte z języka angielskiego są dla nas wyjątkowo ważne i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców.

Fotorelacje z każdego wydarzenia odbywającego się w naszym przedszkolu, na bieżąco zamieszczane są na facebook-u oraz w galerii zdjęć na stronie przedszkola.

001
002
003
004

Masz pytania ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą placówką.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Telefon: 15 834 44 73

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza na osiedlu Huta.

Zapraszamy do nas: ul. K. K. Baczyńskiego 18, 27-600 Sandomierz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00.

ue

(C) 2010 - 2024 Niepubliczne przedszkole językowe „Jaś i Małgosia” Sandomierz | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies