Dzień Pluszowego Misia - Starszaki

Starszaki wspólnie świętowały dziś Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka, dokonało jego prezentacji i zatańczyło z nim taniec "Niedźwiadek"przy tym ucząc się słów piosenki. Następnie przedszkolaki wzięły udział w "Misiowym quizie", choć pytania nie były łatwe "starszaki" świetnie sobie z nimi poradziły wygrywając wesołą naklejkę Misia. Kolejnym zadaniem z którym zmierzyły się dzieci było "Misiowe memory matematyczne" w tym ćwiczeniu trenowaliśmy liczenie na konkretach w zakresie 10. Dzisiejszego dnia nie zabrakło również wiersza Cz. Janczarskiego "Naprawiamy Misia" dotyczącego szanowania własnych zabawek. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczną - "Misiowe puzzle".Po obiedzie wspólnie zastanawialiśmy się jakie bajkach głównym bohaterem jest Miś? okazało się, że Misie są ulubieńcami dzieci i każdy zna o nich wiele bajek. Po południu przedszkolaki wybrały bajkę"Troskliwe Misie", która miała umilić nam relaks poobiedni. Każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Misia aby nigdy nie zapomnieć Misia.