Ferie z biblioteką

Korzystając z zaproszenia Pani Anety Czajki przedszkolaki odwiedziły dziś Bibliotekę Miejską przy ulicy Portowej, aby wykonać z szyszek zimowe sowy. Praca nie była wcale taka łatwa, gdyż „starszaki” musiały przy użyciu wykałaczki dokładnie wypełnić szyszkę watą  a następie precyzyjnie powcinać i ponaklejać drobne elementy swoich sówek. Efektem pracy dzieci były piękne zimowe sowy, które przedszkolaki mogły zabrać ze sobą do domu.

VII DZIECIECY PRZYGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Kolejny  już raz przedszkolaki z grupy „ starszaków” wzięły udział w VII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przegląd zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 3, Szkołę Podstawową nr 2 oraz parafię św. Józefa w Sandomierzu ,odbył się w Domu Katolicki w Sandomierzu .Nasze przedszkolaki zaprezentowały pastorałkę „ Skrzypi wóź”. Towarzyszyły nam pozytywne emocje i radość związana z występem na wielkiej scenie przed liczną publicznością. Dziękujemy rodzicom naszych „starszaków”  za przygotowanie pięknych strojów aniołków i pastuszków . Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym „starszakom”, którzy godnie reprezentowali nasze przedszkole.

Matematyczny piątek

Piątkowy poranek starszaki rozpoczęły od przeliczania i dopasowywania cyfr, porównywania liczebności zbiorów przez układanie elementów parami. Wszyscy byli bardzo skupieni ,aby dobrze wykonać swoje zadanie.

Wizyta Świętego Mikołaja

Przedszkolaki odwiedził dziś długo oczekiwany przez nich Gość -  Święty Mikołaj. Dzieci przywitały swojego Gościa piosenką "Idzie Święty Mikołaj", w zamian Mikołaj podarował każdemu dziecku piękne prezenty. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć Przedszkolaki rozpakowały swoje prezenty i przystąpiły do wielkiej zabawy. Kolejną niespodzianką przygotowaną dziś dla dzieci był teatrzyk, który odwiedził nasze przedszkole. Zaprezentowany dzieciom humorystyczny spektakl o wesołym Elfie wszystkich rozśmieszył i wprowadził w radosny, świąteczny nastrój.

Zajęcia muzealne w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

Grupa starszaków realizując cykl lekcji muzealnych wybrała się na kolejne zajęcia, których tematem były „Świąteczne tradycje – skąd je mamy, skąd je znamy?” . Lekcja  muzealna rozpoczęła się w przestrzeni wystawy etnograficznej “Dawna wieś sandomierska”, czyli przy zrekonstruowanym wnętrzu chaty. Tam dzieci mogły  przyjrzeć się jak kiedyś wyglądała izba mieszkalna oraz do czego służyły poszczególne jej elementy. Starszaki dowiedziały się także jak obchodzono Wigilię i  Święta Bożego Narodzenia na dawnej wsi. Wigilia była dniem szczególnym, obowiązywały nakazy i zakazy ,których nieprzestrzeganie miało skutkować w następnym roku. Od samego rana należało się odpowiednio zachowywać. Dzieci poznały trudne słowo – podłaźnik. Zastanawiacie się co to ? Zapytajcie starszaków J Następnie dzieci  miały możliwość zobaczenia jak powstaje wystawa szopek bożonarodzeniowych z całego świata, która dla zwiedzających będzie dostępna od 6 grudnia. Kolejnym etapem naszego pobytu w muzeum były warsztaty plastyczne – tam dzieci tworzyły ozdoby choinkowe : wycinanki i łańcuchy z bibuły. Zajęcia muzealne wszystkim bardzo się podobały, natomiast starszaki dostały mnóstwo pochwał za to jak ładnie potrafią zachować się w muzeum ;-)