Aktualności

IX Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Zielono mi- dziecięce fantazje"

We wtorek 14 maja grupa starszaków uczestniczyła w IX Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Zielono mi- dziecięce fantazje". W tym roku nasze przedszkole reprezentowali Wiktoria i Oliwier, którzy recytowali wiersze "Niewidzialna plastelina" oraz "Jak to dobrze być chłopakiem". Pomiędzy występami dzieci biorących udział w konkursie mogliśmy podziwiać układy taneczne i piosenki przygotowane przez gospodarzy- przedszkolaki z Samorzadowego Przedszkola nr 5 w Sandomierzu. Widzieliśmy taniec ze wstążkami, kankana w wykonaniu chłopców oraz układy taneczne do znanych nam piosenek o fantazji i wiośnie. Wiktorii i Oliwierowi serdecznie gratulujemy udanych występów!

001
002
003
004

Poznajemy ciekawe zawody - wizyta w gabinecie pani kosmetolog

Przedszkolaki z grupy „starszaków” odwiedziły dziś gabinet kosmetologiczny „Alessa” - Pani Karoliny Ałabisz - Piorun w Dwikozach. Były to odwiedziny pełne atrakcji. Przedszkolaki miały szansę dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat  sposobów codziennego dbania o swoja skórę, włosy, paznokcie oraz poznać ciekawe urządzenia stosowane w gabinecie. Każde z dzieci mogło zbadać skórę głowy specjalnym urządzeniem trychologicznym. Pani kosmetolog wyjaśniła po co przeprowadza się to badanie i w czym może ono pomóc. Następnie Pani Karolina przeprowadziła warsztaty praktyczne dla przedszkolaków podczas których dzieci dowiedziały się: jak prawidłowo oczyszcza się skórę twarzy, po co stosować toniki, jak nakładać maseczkę oraz jak właściwie przeprowadzić masaż dłoni. Dzieci same mogły wykonać powyższe czynności kosmetologiczne. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni tym, co Pani Karolina nam pokazała. Na koniec naszej wizyty dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - otrzymały one upominki i dyplomy od naszej zaprzyjaźnionej Pani kosmetolog, której bardzo serdecznie dziękujemy !:)

001
002
003
004

Teatrzyk - "Rajska wyspa"

W piątek przedszkolaki z grupy "starszaków" uczestniczyły w spektaklu teatralnym "Rajska wyspa" w Porcie Kultura przy ul. Portowej. Spektakl przeznaczony był dla najmłodszych widzów w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej dotyczącej ochrony powietrza atmosferycznego. Dzieci miały szansę nie tylko obejrzeć ciekawy występ artystyczny aktorów, ale także same brały w nim aktywny udział na scenie, przedstawiając własne sposoby ochrony środowiska .

001
002
003
004

Dzień otwartych zajęć w grupie starszaków

Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji! Już przy drzwiach powitał wszystkich kosz pełen czerwonych i soczystych jabłek, którymi wszyscy mogli się częstować. Dla Przedszkolaków dzień ten był bardzo pracowity. Zaraz po śniadaniu uczestniczyły w zajęciach ruchowo -muzycznych, podczas których nauczyły się nowej wiosennej piosenki przy akompaniamencie gitary. Wzięły także udział w zajęciach ruchowych z wykorzystaniem styropianowych pałeczek. Następnie przedszkolaki doskonalili swoje umiejętności językowe podczas zajęć z języka angielskiego i francuskiego, gdyż jak wiadomo w przyjemnej atmosferze i poprzez zabawę najłatwiej i najszybciej nauczyć się można języka obcego. Dzieci wykonały także wiosenną pracę plastyczną - kolorowe wiosenne ptaszki. Praca ta wymagała wielkiej precyzji i skupienia a jej efekty podziwiać można na ściana naszego korytarza. 

001
002
003
004

Finał Kiermaszu Kartek Wielkanocnych

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim za udział w Kiermaszu Kartek Wielkanocnych. Całą kwota uzyskana z ich sprzedaży - 260 zł została przekazana jako Świąteczny prezent od naszych Przedszkolaków na aktualne potrzeby czworonogów z Sandomierskiego Przytuliska.Wraz z podziękowaniami życzymy wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzinom zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadziejąi miłością. Radosnego, wiosennego nastroju oraz udanego Śmingusa-dyngusa :)

Masz pytania ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą placówką.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Telefon: 15 834 44 73

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza na osiedlu Huta.

Zapraszamy do nas: ul. K. K. Baczyńskiego 18, 27-600 Sandomierz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00.

ue

(C) 2010 - 2019 Niepubliczne przedszkole językowe „Jaś i Małgosia” Sandomierz | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies