Co nas czeka

 Co nas czeka w Nowym Roku Przedszkolnym 2020/2021 ? 

Lekcje Muzealne w Muzeum Okręgowym  w Sandomierzu  - jest to cykl lekcji z zakresu: archeologii, etnografii, historii literatury i sztuki. Zajęcia prowadzone są przez pracowników muzeum  w oparciu o muzealne ekspozycje i posiadane zasoby. Wszystkie lekcje łączą się z czynnym zaangażowaniem dzieci o mają charakter interaktywny.     

LEGO – edukacja - zajęcia dodatkowe dla chętnych przedszkolaków. Rozwijają one zdolności manualne dzieci (bardzo ważne w procesie nauki pisania), koncentrację, koordynację wzrokową oraz kreatywność. Układanie konstrukcji z klocków lego gwarantuje przedszkolakom rozrywkę na najwyższym poziomie, ale też uczy je cierpliwości, kształtuje wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Dzięki Lego –edukacji intensywnie rozwijają się te zdolności i umiejętność, które przydadzą się dziecku w szkole i dorosłym życiu.     

Przedszkolak podróżnik - poznajemy kraje UE ” - cykl całorocznych zajęć rozwijających poczucie przynależności do Europy.  

Ciekawi świata zwierząt” – zajęcia przyrodnicze - cykl zajęć przyrodniczych dotyczących świata zwierząt. Podczas każdych zajęć będziemy przyglądać się „z bliska” wybranemu zwierzęciu po to, aby wzbudzić zainteresowanie dzieci na jego temat. Będziemy dzielić się doświadczeniami, przeżyciami i wiedzą dzieci na temat zwierząt, oglądać zdjęcia, książki przyrodnicze i filmy edukacyjne, rozwiązywać zagadki utrwalające zdobytą wiedzę. Chcemy również pokazać przedszkolakom jak wielki wpływ ma każde ze zwierząt na funkcjonowanie ekosystemu w którym żyjemy również i my – ludzie. Głównym celem zajęć jest kształtowanie w dzieciach właściwego stosunek do zwierząt i brania odpowiedzialność za nie. Finałem  zajęć przyrodniczych  „ciekawi świata zwierząt” będzie „Wielki Quiz Wiedzy o Zwierzętach”.  

Kontynuacja współpracy z :

  • Warsztatami Terapii Zajęciowej w Sandomierzu,
  • Poradnią Psychologiczno –Pedagogiczną w Sandomierzu,
  • Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Portowej,
  • Portem Kultura przy ul. Portowej,
  • Sandomierskim Przytuliskiem dla Zwierząt.

Dzieci (w zależności od indywidualnych potrzeb) objęte są opieką:

  • Logopedy
  • Pedagoga specjalnego
  • Nauczyciela wspomagającego

Masz pytania ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą placówką.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Telefon: 15 834 44 73

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza na osiedlu Huta.

Zapraszamy do nas: ul. K. K. Baczyńskiego 18, 27-600 Sandomierz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00.

ue

(C) 2010 - 2022 Niepubliczne przedszkole językowe „Jaś i Małgosia” Sandomierz | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies