Zajęcia muzealne w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

Grupa starszaków realizując cykl lekcji muzealnych wybrała się na kolejne zajęcia, których tematem były „Świąteczne tradycje – skąd je mamy, skąd je znamy?” . Lekcja  muzealna rozpoczęła się w przestrzeni wystawy etnograficznej “Dawna wieś sandomierska”, czyli przy zrekonstruowanym wnętrzu chaty. Tam dzieci mogły  przyjrzeć się jak kiedyś wyglądała izba mieszkalna oraz do czego służyły poszczególne jej elementy. Starszaki dowiedziały się także jak obchodzono Wigilię i  Święta Bożego Narodzenia na dawnej wsi. Wigilia była dniem szczególnym, obowiązywały nakazy i zakazy ,których nieprzestrzeganie miało skutkować w następnym roku. Od samego rana należało się odpowiednio zachowywać. Dzieci poznały trudne słowo – podłaźnik. Zastanawiacie się co to ? Zapytajcie starszaków J Następnie dzieci  miały możliwość zobaczenia jak powstaje wystawa szopek bożonarodzeniowych z całego świata, która dla zwiedzających będzie dostępna od 6 grudnia. Kolejnym etapem naszego pobytu w muzeum były warsztaty plastyczne – tam dzieci tworzyły ozdoby choinkowe : wycinanki i łańcuchy z bibuły. Zajęcia muzealne wszystkim bardzo się podobały, natomiast starszaki dostały mnóstwo pochwał za to jak ładnie potrafią zachować się w muzeum ;-)

001
002
003
004

Masz pytania ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą placówką.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Telefon: 15 834 44 73

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza na osiedlu Huta.

Zapraszamy do nas: ul. K. K. Baczyńskiego 18, 27-600 Sandomierz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00.

ue

(C) 2010 - 2019 Niepubliczne przedszkole językowe „Jaś i Małgosia” Sandomierz | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies