Ciekawi świata zwierząt - wiewiórka

W grupie starszaków odbyły się kolejne zajęcia z cyklu  „Ciekawi świata zwierząt”. Tym razem tematem zajęć była wiewiórka. 
Dzieci wysłuchały i omówiły wiersz B. Ostrowskiej pt:. „ Wiewiórka”. Następnie wspólnie odczytaliśmy ciekawostki dotyczące życia wiewiórek. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi po co wiewiórce ogon i jaki jest długi? Jak zmienia się futerko wiewiórki? Jak przygotowuje zapasy na zimę? gdzie wiewiórka buduje gniazda? czym się żywi? Ile lat żyje? Jakie są jej zęby?.
Później dzieci wzięły udział w zabawie matematycznej „ pomagamy zbierać wiewiórce zapasy na zimę”, która doskonaliła przeliczanie materiału przyrodniczego oraz utrwalanie obrazu graficznego cyfr. Kolejna była zabawa ruchowa „ wiewiórki do dziupl” i zabawa integracyjna w kole „ orzeszki”.Zakończeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej za pomocą kredek, waty i bibuły. Tak właśnie się uczymy i bawimy w grupie starszaków.
-:)
001
002
003
004

Masz pytania ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą placówką.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Telefon: 15 834 44 73

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza na osiedlu Huta.

Zapraszamy do nas: ul. K. K. Baczyńskiego 18, 27-600 Sandomierz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00.

ue

(C) 2010 - 2020 Niepubliczne przedszkole językowe „Jaś i Małgosia” Sandomierz | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies