100 lecie Odzyskania Niepodległości

"Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro - Ojczyznę". (kard. Karol Wojtyła)
Aby zainteresować przedszkolaków dziejami Polski i Polaków w tygodniu poprzedzającym obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości , "starszaki" wzięły udział w licznych zajęciach patriotycznych. Dzieci obejrzały film animowany dotyczący dziejów Polski, następnie wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "czym dla mnie jest Polska?". Kolejnym zadaniem dzieci było staranne wykonanie pracy plastycznej - wyklejenie mapy polski barwami jej flagi - biało - czerwonymi. Podsumowaniem naszego "patriotycznego tygodnia" był udział "starszaków" w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości  zorganizowanej w Domu Katolickim. Podczas Akademii nasze przedszkolaki wspólnie z innymi dziećmi odśpiewały Hymn Polski a następnie  podziwiały przygotowane przez ich rówieśników z Samorządowego Przedszkola nr 3 występ artystyczny. Był on pełen wzruszających piosenek , patriotycznych wierszy i tańców w biało -czerwonej scenerii.