Konkurs recytatorki "Polska - moja Ojczyzna"

Przedszkolaki z grupy "starszaków" uczestniczyły dziś w VIII Edycji Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Polska - moja Ojczyzna", organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 5 w Sandomierzu. Konkurs rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem" a następnie dzieci z poszczególnych sandomierskich przedszkoli zaprezentowały przygotowane wiersze. Nasze przedszkole reprezentował Krzyś Marczyński recytując wiersz Wandy Chotomskiej "Twój dom" oraz Arkadiusz Chrzanowski prezentując utwór Włodzimierza Domeradzkiego "Ojczyzna". Każdy przedszkolak był świetnie przygotowany a recytowane przez nie wiersze wzruszały całą publiczność.Dodatkowo piękne tańce w barwach narodowych Polski zaprezentowane przez dzieci z Przedszkola nr 5 umilały tą uroczystość. Szanowne jury jednogłośnie ogłosiło, że każde dziecko zasługiwało na 1-sze miejsce. Dzieci jako nagrodę otrzymały dyplom pamiątkowy oraz drobne upominki i słodycze.