Mali Patrioci

W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 Maja grupa starszaków podczas zajęć poznawała symbole narodowe Polski oraz najważniejsze miejsca  w Naszej Ojczyźnie. Na te zajęcia dzieci przygotowały papierowe maski w barwach ojczystych, które były dodatkiem do ich eleganckich ubiorów  w tym szczególnym dniu. W trakcie zajęć dzieci przypomniały sobie również Legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz z należytą powagą wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Z kolei na zakończenie zajęć nasze starszaki z niezwykłym zaangażowaniem wykonały prace plastyczno-techniczne, które przedstawiały Godło Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja było okazją do wzięcia przez starszaków udziału w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”. W konkursie tym wiersze o tematyce patriotycznej recytować będą Krzysztof Marczyński oraz Arkadiusz Chrzanowski.