Wyjazd edukacyjny w ramach projektu pn. „Mały Odkrywca”

ue

Dla dzieci uczęszczających do Przedszkola „Jaś i Małgosia” zorganizowano wyjazd edukacyjny do Jura Parku w Bałtowie, jako uzupełnienie zajęć przyrodniczo-fizycznych w ramach podstawy programowej oraz zajęć z języka angielskiego. Dzieci zwiedziły Jura Park w Bałtowie oraz Zwierzyniec Bałtowski.

Jura Park Bałtów posiada patronaty naukowe takich instytucji jak Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie, Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet Śląski.

Jura Park (park dinozaurów) zajmuje obszar 3,5 ha. Na jego terenie znajduje się obecnie ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Dzieci zwiedzały Park wraz z przewodnikiem poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż niej ustawiono liczne tablice, które w czytelny sposób obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie.

Zajęcia edukacyjne w ramach oferty Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego obejmowały tematykę zawartą w podstawie programowej stanowiąc zarazem jej poszerzenie.

Dzieci wzięły udział w warsztatach paleontologiczno – plastycznych oraz zabawach z animatorem w „Gondwanie”. Gondwana – to miejsce w parku, gdzie edukacja splata się z zabawą. Na dzieci czekało wiele atrakcji: unikatowa wystawa dinozaurów zamieszkujących tereny Gondwany w kolejnych okresach ery mezozoicznej, możliwość obejrzenia prawdziwych kości dinozaurów, interaktywne tablice edukacyjne, Dinopuzzle.
Podczas aktywnego uczestnictwa w zajęciach dzieci rozwijały swe zdolności manualne, poznały wiele technik plastycznych, a dodatkowo „bezboleśnie” przyswoiły podstawowe pojęcia związane z paleontologią.

Następnie dzieci zwiedziły Zwierzyniec Bałtowski. Ten wyjątkowy obiekt daje szansę spotkania z wieloma egzotycznymi zwierzętami oraz stanięcia „oko w oko” ze stworzeniami, które niegdyś liczne w Europie, dziś stanowią rzadkość. Przykładem mogą być żubry. Przez „górną część” Zwierzyńca (ponad 40 ha) dzieci podróżowały prawdziwym amerykańskim schoolbusem, z pokładu którego obserwowały ponad 400 zwierząt (m.in. wielbłądy, lamy, antylopy, jelenie, strusie) biegające swobodnie w kilku sektorach. Słuchając opowieści przewodnika ubarwiającej podróż, dzieci mogły dowiedzieć się wiele o zwyczajach zwierząt.

Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji przyrody był spacer „dolną częścią” Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie oczom zwiedzających ukazał się różnobarwny świat ptaków. Dopełnieniem tego obrazu są liczne ssaki, wśród których uwagę dzieci przykuły surykatki, kuce, osły i małpy makaki.

001
002
003
004

Masz pytania ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą placówką.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Telefon: 15 834 44 73

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Przedszkole znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza na osiedlu Huta.

Zapraszamy do nas: ul. K. K. Baczyńskiego 18, 27-600 Sandomierz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00.

ue

(C) 2010 - 2023 Niepubliczne przedszkole językowe „Jaś i Małgosia” Sandomierz | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies