Zajęcia artystyczne

Celem wychowania artystycznego w przedszkolu jest zapoczątkowanie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, możliwości twórczych dziecka oraz przygotowanie do twórczego działania.

Wychowanie artystyczne:

• pobudza i rozwija umiejętność wypowiadania swojego osobistego stosunku do rzeczywistości za pomocą linii i plamy, barwy i kształtu,
  • kształci aktywność myślową, pobudza wyobraźnię i wyzwala, inicjatywę twórczą,
  • kształtuje osobowość oraz wzbogaca przeżycia, rozszerza horyzonty myślowe i rozbudza potrzebę obcowania z dziełami sztuki,
  • daje zadowolenie i radość płynącą, z wiary we własne siły, możliwości twórcze,
  • uczy współistnienia w zespole ludzkim.

Edukacja artystyczna w naszym przedszkolu to dziesiątki prac plastycznych, technicznych wykonywanych przez nasze dzieci. Dzieci pracują kredkami, farbami, plasteliną, kolorowymi bibułami, a także oprócz podstawowych technik dzieci będą miały możliwość kontaktu z: gliną, ciastoliną, masą solną, masą papierową, technikami origami, malowaniem kończynami na dużych powierzchniach (metoda dziesięciu palców).

Z okazji świąt dzieci przygotowują różnorodne formy przestrzenne, kartki okolicznościowe. Wszystkie prace dzieci zabierają ze sobą do domu. Materiały do wykonywania wszystkich prac zapewnia przedszkole.